Plavky Bikiny

Bikiny sú pre ženy, ktoré sa chcú cítiť sexy a priťahovať pohľady všetkých mužov na pláži. Samozrejme, tento typ plaviek by mali voliť dámy, ktoré objektívne zvážia, či sú bikiny tým pravým pre ne. Bikiny je označenie pre dvojdielne dámske plavky, ktorých popularita je obrovská a snáď ani nikdy neklesne. 

Prvý krát sa bikiny objavili už v roku 1946 a to na striptízovej tanečnici. Dovtedy sa nikto neodvážil verejnosti predviesť takéto malé plavky. Jednalo sa vtedy o šnúrkové nohavičky string, typu tanga a nevystužený trojuholníkový tvar podprsenky.

Prečo dostali tieto dámske plavky názov bikiny? 

Bikiny je ostrov v tichom oceáne. V tom čase sa tu uskutočňovali testy atómových bômb. Práve v tom čase francúzsky návrhár Luis Réard predstavil svetu plavky, ktoré boli vyrobené z materiálu menšieho ako veľkosť papiera A4. Svoje plavky nazval bikiny po tomto tichomorskom ostrove a bola to taktiež „bomba“. Luis Réard prehlasoval, že ak svoje bikiny neprevlečiete snubným prsteňom, nie sú to žiadne bikiny.

Ženy sa dostávali do rozpakov, muži sa radovali. Spočiatku sa našlo len málo odvážnych žien, ktoré na seba vzali tak malé plavky. Zlom nastal v 60. rokoch vďaka odvážnym herečkám ako Brigitte Bardott a Ursulle Anderrson. Vďaka ním bikiny zapĺňajú pláže a módny návrhári sa vrhajú do vymýšľania nových strihov. Súčasnosť praje bikinám a už dlhodobo sa držia na prvom mieste v obľúbenosti dámskych plaviek.